December 21, 2010 

Unthought Clone

Oficiální video Pearl Jam z koncertu v Berlíně vs. oficiální filofonský záznam. Dvojitý zážitek teď a tady, napříč prostorem i časem.

For the best viewing pleasure a pro nejoptimálnější multi-angle simulační efekt doporučuji následující:

1./ U spodního videa ztlumit zvuk
2./ Odstartovat horní video
3./ Sledovat pádící časomíru a myší se připravit ke startu níže
4./ Spustit spodní video přesně ve chvíli, kdy nahoře naskočí sedmá sekunda.

Enjoy!

December 20, 2010 

novembE.r_D.ecemB.er_P.ics

Vítejte u obrazového zpravodajství z městské části Praha 4 - Modřany.
Dnes mimo jiné uvidíte:

Jak u nás byli na návštěvě strejDavid s tetou Petrou (Elza byla toho dne mimo jiné slavnostně iniciována mezi Legovníky, zatímco Davído mohl konečně poděkovat za své nejoblíbenější tričko), dále momentky & záběry všeliké rodinné, taktéž výlet do nedalekého lesa, kde chovají kozičky (a kam se dá i ze školky dojít pěšo), plus stručnoreportáž z divadla Minor, kde vířila Marimba, a v neposlední řadě i drobné přípravy již předvánoční.

Stačí kliknout SEM a začít šipkovat..

..případně doporučuji >> ZDE << vlevo nahoře zvolit samoobslužnou Prezentaci.

*

A všem Dagmar, kterým se říká Dášo, vše dobré!

flp & co.

p1000835davido-sm.jpg

Enjoy the Silence!

Shodou okolností se ve světě tónů, zvuků, vibrací a decibelů schyluje k zajímavé bezeslovné konfrontaci. Přelomové loňské vítězství bombtracku Killing In the Name nad pop idoly a cukrovitě-zasněženým balastem v prestižním vánočním týdnu UK Singles Chart inspirovalo další sympatickou aktivitu. (more…)

December 1, 2010 

Feuer im Vorort (aneb Hilfe, hilfe!)

Německy příliš neumím. Ví fíl kostet es, ví get es ýnen, ví špét is est.. pár sloganů od Kraftwerk a Neubautenů a je to. Na popud kamaráda žádám tudíž o pomoc s linkem na recenzi (http://zkracovatko.cz/07ra) všemocný Google Translator. A najednou je svět mnohem pestřejší. Zpětně lituji, že řadu věcí jsem během koncertu vlastně vůbec nevstřebal. A je mi to líto. Příště musím být pozornější. Ještě, že je tu online help. A ještě, že jsem “zvyklý wait”.
Google překladač je ultimátním lingvistou.
A cucá v jednom.
Nastojte:

Zvukově vytříbeném “Arcade Fire”, hrál v Zenith - Mnichov je jeviště, na kterém hudbu může potopit i většina velkých géniů beznadějné. Ale právě proto, že Kanaďané jsou správné.

Ona cucá v jednom. Ona převezme kontrolu. Jste pro slova. Brnění srdce, hlava patří k zamyšlení na, pocit z dobře-na něž se vztahuje těla. Hudba Arcade Fire od Montrealu v Kanadě, je jedinečná, bombastické, orchestrální - některé jsou dokonce posvátné. Jako folky indie rock, můžete popsat dokonale střízlivý, musíte slyšet sami.V neděli večer v Mnichově má příležitost. Ale jen pro ty, kteří se postarali včas o vstupenky. Koncert v Zenith je vyprodáno dávno.

Píseň, že první naštve říct, “Ready to start”. Osobní pozdrav zpěvák Win Butler, Régine Chassagne jeho manželky, nebo na kteroukoli další hudebníci na pódiu není nutné. Ale písně, které následují tomu, aby za kouzlo: punky “Měsíc květen”, folky “Wake Up” nebo disco-like “Byli jsme zvyklí Wait”.

Osm hudebníků hraje na kytaru fázi, klavír, akordeon, bicí, housle, nebo chrastítko. S bujnou fyzické. Masivní, působivou píseň následuje další. A to je možná jediný bod kritiky se nachází tento večer: Arcade Fire, aby své publikum v 90 minut bez přestávky.Většina z písní jsou z nového alba “Předměstí” - třetí album, v osm-roční historii kapely vydali Arcade Fire. Jedná se o nejuniverzálnější. Pouze téma pro většinu písní stejnou věc: Je to o mládež na předměstí, který je poznamenán promarněné hodiny, zmeškané příležitosti a je někdy čistá, ale ještě nebyl vnímán štěstí.

Deska má autobiografické prvky. Píseň “předměstí” oznamuje Win Butler: “Píseň je o Houston Texas.” Jeho domov. To říká: “V předměstí jsem se naučil řídit a vy mi řekl, že bychom nikdy přežít své matky hrob klíče jsme leavin ‘..”. Vyberte si klíčky od auta od své matky - jsme zmizí! A najednou je jasné, proč je třeba zvukově vytříbeném Arcade Fire hrát na Zenith, etapa Mnichově, na kterém hudba by mohla potopit i většina velkých géniů beznadějné.

Zenith se nachází na okraji svobodný člověk, předměstské scény v Mnichově. Na cestě z metra do koncertního sálu najdu rámec pro album: Apartmány ve vysokých betonových budov, vratké aut na parkovištích, prázdné sklady. Je zima - a pak to také začíná stále, bez přestání na sněhu.
Bleak to ale není. To je jedinečné.

*

To rozhodně. Díky, Lízo Saturday!

Flp

clipboard01.jpg