January 26, 2008 

DVD Rec: Sigur Rós - Heima

Srdečný pozdrav z Islandu. 

„Lidé odcházeli z kina a i ti, kteří skupinu vůbec neznali, se hned pídili po DVD,“ psala mi krátce po zářijové premiéře nadšená kamarádka z Reykjavíku. Není divu, Heima je dílko vskutku pozoruhodné.
(more…)

January 24, 2008 

Chicken Thu

Kuřecí čtvrtky..

dsc01135.JPG

Co bude dál..?

(more…)

January 23, 2008 

Hooray For Chuck

A jedem! Od premiéry filmu Choke v Sundance neuplynul ani den a společnost Fox Searchlight (u nás pod křídly Bontonfilmu) už oznámila zakoupení práv na celosvětovou distribuci. “Foxové” mají k nezávislým produkcím dlouhodobě velmi pozitvní vztah, lze tedy předpokládat, že i o Choke bude dobře postaráno.

choke-movie-still2.jpg

Po Fincherově Fight Clubu (1999) je Choke druhým filmem na motivy knihy Chucka Palahniuka. V přípravné fázi jsou v tuto chvíli Invisible Monsters, nadějně to snad vypadá i s realizací Survivora. Ale.. nezakřikněmež.

Choke je režisérským debutem herce a scénáristy Clarka Gregga (např. What Lies Beneath - Pod povrchem). Podle prvních reakcí se můžeme těšit na dynamickou adaptaci příběhu, s řádnou dávkou chuckovsky černého humoru. Něco málo prozrazuje i sám Gregg v krátkém interview.

Román Choke (Zalknutí) vyšel v roce 2001 a v průběžném hlasování na Palahniukově webu se stále drží mezi nejoblíbenějšími tituly. Schválně, jak si hlavní hrdina Victor povede ve svých svérázných praktikách získávání přátel na plátně…

choke-russia2.jpgchoke-germany21.jpgchoke-finland12.jpgchoke-us-trade1.jpgchoke-uk1.jpg

www.chuckpalahniuk.net

January 21, 2008 

High Lights 007

Anet, anket a anketek se s přelomem roku tradičně vyrojilo nepočítaně. Jelikož ani Filofon by si oblíbenou bilanci nerad odepřel, zde je výčet (převážně hudebních) osobních vrcholů a vrcholků roku 2007. Rozřazení volně vychází z redaktorských rubrik reportího Žebříku, s bonusovými kategoriemi Comeback a Live.

(more…)

January 20, 2008 

Rádio Elza 21.6 FM

Rozšířená repríza úspěšné včerejší talk show na Rádiu Elza nyní na přání ku poslechu zde:

radio.jpg

A nyní.. trocha hudby.

Autorská pocta etudám Johna Cage pro velmi dobře připravená piána.

V podání slečny moderátorky.

zaznam-14-ela-tribute-to-john-cage.wav

john_cage.jpg

Příjemný poslech.

January 19, 2008 

Ela TV: Puding Paní Mrkvičkovej

13. ledna 008. První testovací nedělní obídek, aneb brána do světa pevnější stravy otevřena..

Brett Favre Superstar!

Osmatřicetiletý rozehrávač se čtyřkou na zádech i na hrudi je (a ještě dlouho bude!) oporou svému týmu a držitelem mnoha individuálních rekordů. Není divu, že je fanoušky i experty (zcela právem) „zvažován být jeden z největších quarterbacks celého času“.

Rodák z Pece se v polovině prosince stal novým rekordmanem v prestižní kategorii finálních (tedy úspěšně přijatých) přihrávek. Za svoji kariéru už naházel celkem 61.655 jardů, čímž překonal i slavného Dana Marina z Miami Dolphins…

Favre drží mj. prvenství v přihrávkách zakončených touchdownem, je historicky jediným trojnásobným držitelem ocenění Most Valuable Player Of The Year, je nejúspěšnějším co do počtu absolvovaných vítězných utkání (160) a celkově má ukázkovou docházku: proti Seahawks nastoupil v 253. zápase v řadě (!) a do vyrovnání rekordu už mu zbývá jen 17. To je hned..

brett-favre.jpg

Nezbývá, než držet našemu QB palce (hlavně v neděli proti NYG!!!), těšit se na účast Packers ve finálovém klání o Supermísu (vzhledem k letošní bilanci 16W/5L by si to sakra zasloužili) a popřát Brettovi, aby jeho jméno bylo - jak uvádí možná jeden z nejsofistikovanějších portálů v historii webu - nesmazatelně vytesáno zlatozeleným písmem „do téměř každé pomíjivé kategorie v análech“ NFL.

There’s only one Brett Favre. Důkaz? Třeba tady.

Go Pack!

January 18, 2008 

Vánoce s Elíškem..

První rodinné Vánočky proběhly na trase Praha Brandýs Praha v rozmezí devíti dnů.

Nejdříve si Elí rozbalila dary na Nábřeží u babičky Janičky, potom Brandýs -> komplet Tomášci, relax, regenerace, rekonvalescence, dlouhé procházky (žádná MHD!), návštěva až ze Žamberka, ty nejlepší rohlíčky, Johnny Cash… Pokračuje zájem o vaření, o fascinující proces pití z hrníčku, o kazeťák se zesilovačem (u kterého ležíval kdysi táta), o klavír na Jiřičce (na který se nejednou “hrálo smutně”) i o mistrovství juniorů v hokeji. A díky vánočním hodům váží už Baronka Prášilka stejně jako dědova nová rotační koule. Proto je třeba dobře vzít míru (a barevnost) na zbrusu nový svetýrek.

V Točité štědrý večer nastal na Silvestra. Náramná zásoba krásných knih plus následný taneček do swingových melodií z Mezzo TV rozparádily Elíka tak, že se mu dlouho na kutě nechtělo. Nicméně popůlnoční ohňostroje zvládla miminka v hlubokém spánku bez mrknutí oka.

Poté krátký střih na Novoroční nábřeží a celou sérii uzavírá studie strýčka Pava z opravdového Foťáku.

..Elinčiny písničky, Vánoce a smích…

January 5, 2008 

SPZ: Skrytý Půvab Značení..

Dávné hobby. Úžasné kombinace, skryté v trojpísmenných variacích tuzemských i přespolních espézetek. Kouzlo nyní bohužel (u nás) rychle mizející. Na nových 1A15735 atd. poznávačkách nic magického není. Leda, že by v Trentových šifrách na Year Zero bylo ještě něco víc..

Tu a tam má však člověk stále štěstí. A konečně také možnost dokumentace. To mě jako kluka trápilo nejvíce. Ta nezachytitelnost. Takže - úlovek No. 001. A jelikož ústecká delegace se právě vrátila z Castrova ostrova, nemohu začít sérii průběžných a dosavadních exponátů jinak:

dsc00904sm.JPG

Inu, dávné hobby. Sbírka nesbírka. Možná jste na stejné vlně. Už dávno.
A možná se jenom pousmějete. Che..
Proč ne. Jak je libo..

January 1, 2008 

Skotská mlha a Pulitzerova dcera..

Než se obloukem vrátíme ještě na chvíli zpět do (ne)dávné minulosti, do roku 007, neodolám, abych vám nenabídl dva novoroční linky. Oba skýtají zaručenou zábavu, zajímavý poslech i pokoukání, a nejedno kouzlo (mnohdy [ne]chtěné).

Doporučuji nejdříve vyrazit sem a poté na necelou hodinku zakotvit zde.
V opačném gardu to sice funguje také, ale nechť věci (nejen na Nový rok) spíše gradují..

rdhd-current.jpg

Tož HP.. NY.. 2 Kate!