July 26, 2012 

Nepůjdem na pivko, Homere?

moe-lubsm.jpg

..jasná věc. starej Moe má ten nejlepší McDuff ve městě.
a vezmeme s sebou Lubora. za tenhle úlovek. děkuji!

ADE a ADA

Každý má nějakou svoji poznávací značku.

Ada má piano, Ade má kejtru.

pianohats.jpg adrianbelew_500×300.jpg

A Ada má přednost:

adapav.jpg

A “Ade is paying” (neb prohrál sázku)

ade-sm.jpg

BAS tvrdí muziku

Berlín je podobnou pokladnicí jako Budapešť.

Ještě dlouho mě bude mrzet, že mi cestou na Pearl Jam před nosem ujel BEM (měli jsme se s ním v té uličce u O2 Areny přetahovat o místo k parkování ještě o malou chvilku déle. Na ja. Neva. Příště Béma dostanu!). LOS IF jsou zase kultovním pojmem z výletu na Radiohead. Tak když jsme u té muziky…

bas_sm.jpg

Knihy odvahy a dobrodružství

Tzv. “KODovky” jsme jako kluci milovali.
Od roku 1954 jich v Albatrosu vyšlo už 219 (edice stále pokračuje!).
Schválně, která bude 230. v pořadí.
Za tři / za čtyři roky si to řekneme. Platí?
Jsem zvědav.

kod230.JPG

FBI in the house

Říkali jste KGB? V Pešti? Ok, tam možná. TADY to máme pod palcem MY.

fbi.jpg

CEP jak cip

Obec na Třeboňsku?
Legendární zemědělské nářadí?
Centrum pro ekonomiku a politiku?
Ano. Ano. A ano.

cep_sm.jpg

2LO calling..

Yes. “Too low” je důvod, proč bráška Pav nenechal tuhle značku bez povšimnutí.

2LO je shodou okolností také název historicky druhé rozhlasové stanice, která vysílala od 20. let minulého století ve Spojeném království.

Well. Kdyby už bývalo nebylo too late, mohli ještě dnes londýnským zasmušilcům radit - when you’re 2 low, listen 2 2LO!

Tak alespoň malá zvuková vzpomínka.
Takhle se tehdy posluchačům hlásili: 2LO ID (audio)

2lo.jpg

2lo_sm.jpg

Hungary, země zaslíbená (vol. III)

lev.JPG

byl lev, ten lev se zved, pak hned se lek a sed na lep.

lep.JPG

Hungary, země zaslíbená (vol. II)

cože?? kgb?? kde?!?

kgb.JPG

kde.JPG

lol.jpg

*

pozn.1

kgb bylo docela na hraně, malinko jsem váhal, zda se stále ještě “hraje dle pravidel” (tedy zda se jedná o - v rámci systému - náhodnou kombinaci písmen či jde spíše o něčí kreativní kustomizaci, tedy důvod k diskvalifikaci). důkaz však zatím chybí. prokáže-li se zásah majitele (či práce tajných služeb), tento exemplář neprodleně stáhnu. a zmačkám a roztrhám a sním. tak.

pozn.2

za zprostředkování LOL patří díky vendy.
(toho času navíc pracující pro LOL - lékaře online)

Hungary, země zaslíbená (vol. I)

V Budapešti je radost vyrazit na lov. Škoda, že nebylo více času. Snad brzy bude. I tak však - köszönöm, barátom!

eur.JPG
(EUR)

iam.JPG
(I AM)

jam.JPG
(JAM)

jay.JPG
(JAY)


September 15, 2011 

pět_patnáct

pet-patnact-revisit_p1_crop.jpg

pet-patnact-revisit_p2_crop.jpg

(pdf)

February 14, 2011 

Attitudes: Očekávání nového songu

Doma v Semilech čeří rockové vody tanečními beaty. Logo mají takřka metalové, ale elektronika je pro ně vším. Chtějí znít drsně, ale zároveň bavit lidi i sebe. A kamkoli přijedou, je více a více plno. Slovo se šíří.
O elektro realitě i robotické imaginaci rozprávějí Filip Vancl (19)
a Marian Daniel (22).
(more…)

December 21, 2010 

Unthought Clone

Oficiální video Pearl Jam z koncertu v Berlíně vs. oficiální filofonský záznam. Dvojitý zážitek teď a tady, napříč prostorem i časem.

For the best viewing pleasure a pro nejoptimálnější multi-angle simulační efekt doporučuji následující:

1./ U spodního videa ztlumit zvuk
2./ Odstartovat horní video
3./ Sledovat pádící časomíru a myší se připravit ke startu níže
4./ Spustit spodní video přesně ve chvíli, kdy nahoře naskočí sedmá sekunda.

Enjoy!

December 20, 2010 

Enjoy the Silence!

Shodou okolností se ve světě tónů, zvuků, vibrací a decibelů schyluje k zajímavé bezeslovné konfrontaci. Přelomové loňské vítězství bombtracku Killing In the Name nad pop idoly a cukrovitě-zasněženým balastem v prestižním vánočním týdnu UK Singles Chart inspirovalo další sympatickou aktivitu. (more…)

December 1, 2010 

Feuer im Vorort (aneb Hilfe, hilfe!)

Německy příliš neumím. Ví fíl kostet es, ví get es ýnen, ví špét is est.. pár sloganů od Kraftwerk a Neubautenů a je to. Na popud kamaráda žádám tudíž o pomoc s linkem na recenzi (http://zkracovatko.cz/07ra) všemocný Google Translator. A najednou je svět mnohem pestřejší. Zpětně lituji, že řadu věcí jsem během koncertu vlastně vůbec nevstřebal. A je mi to líto. Příště musím být pozornější. Ještě, že je tu online help. A ještě, že jsem “zvyklý wait”.
Google překladač je ultimátním lingvistou.
A cucá v jednom.
Nastojte:

Zvukově vytříbeném “Arcade Fire”, hrál v Zenith - Mnichov je jeviště, na kterém hudbu může potopit i většina velkých géniů beznadějné. Ale právě proto, že Kanaďané jsou správné.

Ona cucá v jednom. Ona převezme kontrolu. Jste pro slova. Brnění srdce, hlava patří k zamyšlení na, pocit z dobře-na něž se vztahuje těla. Hudba Arcade Fire od Montrealu v Kanadě, je jedinečná, bombastické, orchestrální - některé jsou dokonce posvátné. Jako folky indie rock, můžete popsat dokonale střízlivý, musíte slyšet sami.V neděli večer v Mnichově má příležitost. Ale jen pro ty, kteří se postarali včas o vstupenky. Koncert v Zenith je vyprodáno dávno.

Píseň, že první naštve říct, “Ready to start”. Osobní pozdrav zpěvák Win Butler, Régine Chassagne jeho manželky, nebo na kteroukoli další hudebníci na pódiu není nutné. Ale písně, které následují tomu, aby za kouzlo: punky “Měsíc květen”, folky “Wake Up” nebo disco-like “Byli jsme zvyklí Wait”.

Osm hudebníků hraje na kytaru fázi, klavír, akordeon, bicí, housle, nebo chrastítko. S bujnou fyzické. Masivní, působivou píseň následuje další. A to je možná jediný bod kritiky se nachází tento večer: Arcade Fire, aby své publikum v 90 minut bez přestávky.Většina z písní jsou z nového alba “Předměstí” - třetí album, v osm-roční historii kapely vydali Arcade Fire. Jedná se o nejuniverzálnější. Pouze téma pro většinu písní stejnou věc: Je to o mládež na předměstí, který je poznamenán promarněné hodiny, zmeškané příležitosti a je někdy čistá, ale ještě nebyl vnímán štěstí.

Deska má autobiografické prvky. Píseň “předměstí” oznamuje Win Butler: “Píseň je o Houston Texas.” Jeho domov. To říká: “V předměstí jsem se naučil řídit a vy mi řekl, že bychom nikdy přežít své matky hrob klíče jsme leavin ‘..”. Vyberte si klíčky od auta od své matky - jsme zmizí! A najednou je jasné, proč je třeba zvukově vytříbeném Arcade Fire hrát na Zenith, etapa Mnichově, na kterém hudba by mohla potopit i většina velkých géniů beznadějné.

Zenith se nachází na okraji svobodný člověk, předměstské scény v Mnichově. Na cestě z metra do koncertního sálu najdu rámec pro album: Apartmány ve vysokých betonových budov, vratké aut na parkovištích, prázdné sklady. Je zima - a pak to také začíná stále, bez přestání na sněhu.
Bleak to ale není. To je jedinečné.

*

To rozhodně. Díky, Lízo Saturday!

Flp

clipboard01.jpg

September 28, 2010 

podPrahové (dez)informace

Metro Kreo Trilogy…

metro2.jpg

metro3.jpg

metro.jpg

September 2, 2010 

Elza Kindergartenová, den první

Nový život kočky začíná..

Modřanskou MŠ Angelka naše malá ang-Elka dobře zná, chodila tam minulý rok na angličtinu, “zdědila” dokonce i některé spolužáky. Režim je trochu jiný, ale snad se jí tam bude líbit. Skříňku se značkou jsme našli, kartáček dali na místo, oblékli princeznovskou sukýnku a pomalu si zvykáme. Všichni. A už tam máme i známého kocoura. Nejmenuje se Mňamňour, jak jsme tipovali, ale Mikeš, nicméně pozorně hlídá, aby každé ráno “ti malí šli do školky a ti velcí do páááce”, jak to Elí nadefinovala.

Držte jí palce.
Zatím si vede skvěle.

Malá improvizovaná fotoreportáž z prvního dne školkového roku, včetně stručných popisků, je jako součást filofonského alba k nakliknutí ZDE.

p1000562.JPG

August 20, 2010 

Live: Henry Rollins, Palác Akropolis, Praha 08.02.10

Síla slova.

Zpěvák, skladatel, spisovatel, herec a nekompromisní komentátor sklidil aplaus, aniž utrousil jedinou notu. Ale nářez to byl jak od Black Flag. (more…)

August 19, 2010 

Live: Tori Amos, Kongresové centrum, Praha 24.09.09

Divá diva (a její druhá pražská zteč).

„Tak co, jdeš na Tori?“ Z odpovědí na soukromou anketní otázku bylo tentokrát častěji než zdrávo cítit znepokojivé váhání, nejistota, pochyby. Album Abnormally Attracted to Sin bylo obecně přijato spíše s rozpaky, megalomanská (megalowomanská?) stopáž ubírá novinkám vítr z plachet, těžko říci, jak to bude znít živě… Jenže paní Amosová je především performerka, koncerty bere jako namátkovou inventuru celého repertoáru, večer co večer pilně obměňuje setlist a svá dílka s chutí tvaruje dle nálady. Plus má oporu ve vynikající kapele. (more…)

August 10, 2010 

Blast from the analogue past..

Jj, BASFky Chromky.. ty měly zvuk!

basf.JPG

Archiv: www.tapedeck.org/basf

Next Page »